Kronikë

Plagosja e ish-kryetarit të komunës së Velipojës, Policia jep njoftimin zyrtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:01 - 29/11/21 |
Opi Nion

Policia ka dhënë njoftim zyrtar për plagosjen e ish-kryetarit të Komunës së Velipojës, Pashko Ujka. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:15, në  lagjen “Vasil Shanto” Shkodër, ndërsa rrethanat janë ende të paqarta.

Ndërkohë forcat e policisë po bëjnë krehjen e zonës me qëllim kapjen e autorit.

“Rreth orës 18:15, në  lagjen “Vasil Shanto” Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi P. U., 64 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë shërbimet e Policisë  dhe vijon krehja e  zonës  me qëllim kapjen e autorit.

 Grupi hetimor  nën drejtimin e Prokurorisë po  vijon punën për  sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes”, njofton Policia. /Opinion.al

Pas