Kronikë

Ish-kreut të komunës së Velipojës iu bë pritë afër shtëpisë,pamje nga vendngjarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:09 - 29/11/21 |
Opi Nion

Pashko Ujka, ish-kryetari i komunës së Velipojës ka mbetur i plagosur ditën e sotme në Shkodër.

Abc news bën me dije se Ujkës i është bërë pritë pranë shtëpisë së tij në parkun e qytetit, në zonën e quajtur dollari. Mësohet se Ujka është plagosur në shtyllën kurrizore ndërkohë që është transportuar në spital.

Opinion.al sjell pamjet nga vendngjarja, ku edhe duket vendosja e shiritit të sigurisë si dhe forca të shumta policie.

Pashko Ujka ka qenë kryetar i komunës se Velipojës në vitet 2011-2015 deri me ndarjen administrative./Opinion.al

 

Pas