Aktualitet

Plagosi me thikë 37-vjeçarin në Sarandë, arrestohet autori i dyshuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 24/10/22 |
Opi Nion

Një 37-vjeç, i shpallur në kërkim pasi plagosi me thikë 37-vjeçarin Besmir Uka, është arrestuar nga policia. Në pranga të policisë ka rënë edhe E.M, 42-vjeç, banues në Selencisë i cili dyshohet se ka ndihmuar Ermir Shabanajn që të fshihej pas ngjarjes dhe se dyshohet se po përgatistet kushtet për ta larguar nga qyteti i Sarandës.

Konflikti mes 37-vjeçarit dhe Besmir Ukës, ndodhi mbrëmjen e datës 21 tetor në një lokal në lagjen nr.3 në Sarandë, ku pas një sherri për motive të dobëta, mbeti i plagosur me thikë Besmir Uka, i cili ndodhet në spital.

“Policia ka zbardhur plagosjen me thikë të një 37-vjeçari me iniciale B.U. në Sarandë të premten (21.10.2022). Për ngjarjen është vënë në pranga një 37-vjeçar me iniciale E.Sh. si autor i dyshuar i plagosjes me thikë.

Gjithashtu, nga shërbimet e Policisë është bërë edhe ndalimi i shtetasit E. M., 42 vjeç, banues në Selenicë, Vlorë, pasi dyshohet se ka ndihmuar shtetasin E. Sh., për t’u fshehur, pas ngjarjes, si dhe dyshohet se po përgatiste kushtet dhe mjetet për ta larguar atë nga qyteti i Sarandës.

Po ashtu, Policia ka ndaluar dhe 42-vjeçarin E.M. pasi dyshohet se ai ka ndihumuar 37-vjeçarin E.Sh për t’u fshehur pas ngjarjes. Gjithashtu, Policia ngre dyshimet se ai po përgatiste kushtet për ta larguar 37-vjeçarin nga Saranda. Ndërkohë, i plagosuri, B. U. 37 vjeç ndodhet në spital.

Plagosja ndodhi në lagjen Nr.3 të Sarandës pas një sherri për motive të dobëta.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme”-njofton policia.

 

Pas