Aktualitet

Arrestohen 2 gra shqiptare në Kakavijë/ Ja pse kërkoheshin nga Spanja dhe BelgjikaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:07 - 24/10/22 |
Opi Nion

Policia greke ka arrestuar dy shtetase shqiptare të shumëkërkuara në Europë. Dy gratë janë arrestuar në anën greke të Kakavijës.

Sipas news 24, me urdhër arresti nga Spanja është arrestuar Aneta Bramo, e cila kërkohet për trafik droge në kuadër të organizatës kriminale dhe shkelje e urdhrit të ndalimit.

Ndërkohë është arrestuar edhe një shqiptare e kërkuar nga Belgjika, emri i së cilës ende nuk është bere i ditur.

Kjo e fundit akuzohet për pjesëmarrje ne organizate kriminale dhe trafik ndërkombëtar droge, vepra që parashikojnë dënim maksimal deri në 15 vjet burgim

Pas