Aktualitet

Plagosi kolegët në Mamurras, Gjykata lë të lirë policin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:11 - 16/04/21 |
Opi Nion

Gjykata ka vendosur ditën e sotme masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” për policin e patrullës David Madani , i cili tre ditë më parë qëlloi me armë duke lënë të plagosur dy kolegët e tij në Mamurras.

Kujtojmë se shkak për ngjarjen e ndodhur në qendër të Mamurrasit ku u plagosën efektivët e policisë, Flamur Lleja dhe Ilir Zekaj, është bërë thirrja e policëve ndaj dy të rinjve që po udhëtonin me makinë që të ndalonin për kontroll. Fillimisht të rinjt kanë kundërshtuar të ndalojnë e më pas kanë kaluar në konflikt verbal.

Plogosja e dy kolegëve nga ana e David Madanit ka qenë aksidentale./Opinion.al

Pas