Kronikë

Plagoset me armë zjarri një person në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:25 - 05/01/22 |
Opi Nion

Një person ka mbërritur i plagosur me armë zjarri në spitalin e Vlorës. Policia është njoftuar nga personeli i spitalit, ndërkohë janë ende të paqarta rrethanat e ngjarjes.

Sipas informacioneve, i plagosuri është identifikuar si Diego Hanaj 36 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Pavarësia”, para pallatit ku banon 36-vjeçari. Mësohet se Hanaj është plagosur në dorë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Hanaj ka qenë duke ecur në këmbë në momentin që është qëlluar me armë nga persona ende të pa identifikuar. Më pas, me plagë në duar, ai është drejtuar për një dyqan ushqimor, rreth 18 metra nga vendi që nisi të qëllohet.

Më pas, Hanaj ka kërkuar ndihmë dhe është nisur drejt spitalit, ku po merr ndihmë mjekësore. 36-vjeçari sipas raportimeve ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndërkohë policia ka gjetur 4 gëzhoja si dhe është vendosur perimetri i sigurisë e po punohet për grumbullimin e sa më shumë provave materiale.

Shërbimet e policisë po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen e autorit. Ndërkohë grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Pas