Kronikë

Plagosen dy persona në një aksident në Sukth


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:11 - 27/09/20 |
Opi Nion

Dy persona kanë mbetur të plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur në afërsi të mbikalimit të Sukthit.

Mësohet se në aksident është përfshirë një mjet tip Benz me targa AA 157 TH dhe një Opel me targë AB 842 BF.

Përplasja ka qenë mjaft e fortë dhe për pasojë dy drejtuesit e mjeteve kanë mbetur të dëmtuar dhe janë dërguar me urgjencë në spital.

Shkaqet e aksidentit janë ende të paqarta, ndërkohë që rruga është pezulluar për disa minuta për pastrimin e mbeturinave nga karrexhata./ Opinion.al

Pas