Aktualitet

Banorët e Selenicës në protestë për rrugën: Do të bojkotojmë zgjedhjet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 27/09/20 |
Opi Nion

Banorët e Selenicës kanë dalë në rrugë ditën e sotme në shenjë proteste mbi kërkesën e deputetit të zonës që të anulohet loti i 4 i rrugës së lumit të Vlorës.

Loti i 4 i këtij aksi parashikonte ndërtimin e rrugës që lidh autostradën Levan-Tepelenë me rrugën e lumit të Vlorës. Më herët ai ishte parashikuar të kalonte në Selenicë, ndërsa tashmë me projektin e ri kalon nga Poçemi.

Ndërkohë, banorët e Selenicës kanë firmosur një peticion drejtuar Presidentit, kryeministrit dhe  Ministrisë së Infrastrukturës.

Ata kërkojnë të ndërtohet rruga e Selenicës, në të kundërt thonë se do të ketë përshkallëzim protestash deri në bojkot të zgjedhjeve.

Pas