Kronikë

Pjesë e një grupi kriminal, arrestohet 38-vjeçari, i dënuar në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:45 - 18/07/22 |
Opi Nion

Një 38-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga nga policia.

Bledian Salkurti, banues në Peshkopi, u arrestua me qëllim ekstradimin drejt shtetit italian.

Policia bën me dije se Gjykata e Apelit në Venezia, e ka dënuar 38-vjeçarin me 4 vjet, 11 muaj e 10 ditë burgim, për veprat penale“Grupi i strukturuar kriminal” dhe Shkelje e ligjit mbi narkotikët”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

Njoftimi i policisë

Ndalohet me qëllim ekstradimi, 1 shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, për veprat penale “Grupi i strukturuar kriminal” dhe Shkelje e ligjit mbi narkotikët”

Shërbimet e Sektorit për Hetimin e Krimit në DVP Dibër, gjatë ditës së sotme bënë ndalimin,  me qëllim ekstradimin drejt Italisë, të shtetasit:

Bledian Salkurti, 38 vjeç, banues në Peshkopi.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Apelit në Venezia, Itali, e ka dënuar me 4 vjet, 11 muaj e 10 ditë burgim, për veprat penale

“Grupi i strukturuar kriminal” dhe Shkelje e ligjit mbi narkotikët”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me autoritetet ligjzbatuese italiane, po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Pas