Aktualitet

Perse Kerri nuk do vizitoje Shqiperine?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:39 - 28/11/15 |
root

Prej shume kohesh ne qarqet politike flitej per nje vizite te mundshme te Sekretarit Amerikan te Shtetit Xhon Kerri ne Shqiperi. Vizita pritej te merrte bje lloj kuptimi edhe me rastin e 25 vjetorit te rrezimit te komunizmit ne Shqiperi, ku SHBA kane luajtur nje rol vendimtar. Kerri qe do jete ne rajon. Ai do te vizitoje Beogradin e Prishtinen, por jo Tiranen. Perse deshtoi Shqiperia me viziten e Kerrit? A ka nje ngerc ne raportet mes dy vendeve dhe nga vjen ky? Kryeministri Rama nuk takoi asnje zyrtar te rendesishem per raportet dy paleshe gjate vizites ne Nju Jork, nderkohe qe Kreu i Kuvendit Meta pati po ashtu nje vizite te deshtuar. C’po ndodh mes Qeverise se Tiranes dhe Uashingtonit? Se paku dikush duhet te jape pergjigje per kete.

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. @marinca
    Nuk kuptova asgje nga ato qe ke shkruar dhe do doja me te vertet.Kjo vizite eshte nje lajmerim i hapur per mardhenie te akullta me USA.Dhe me pelqen te besoj qe kjo vjen nga paaftesia e Rames per te bere drejtesi.Kjo qeveri po mbahet me likoplast ku plaget vetem nje kirurgji e plote mund ta sheroj pacientin.Mjaft me hipokrizi te gjithe e dime si eshte gjendja por askush nuk ben asgje per ta ndryushuar sepse ata qe mund ta ndryshojn me demokraci nuk ja dine kuptimin,por vetem perfitojn nga pozita.Dhe kjo eshte nje gangrene qe edhe brezat e rinje po e marrin duke thene:Ah te isha un ne ate pozite do beja nje mal me para.Pra nuk e shohin nje pozicion me syrin e detyres civile dhe morale por si nje menyre me bo pasuri.

  2. qeveria aktuale eshte serbo ruse mafie forte nuk le me gjate une shkruaj cdo dite faqet President Barak Obama fakte tronditese,ku pelqen dergon timell,Ju siguroi qe ne policine sekrete serbe jane punesuar policat Saimir Tahirit dhe serbet kane policine sekrete tek ne no komente,pra koka jo nga perendimi lindja ne 26.05.2015 u fute dy ore vidio luftarake serbe demostrim armesh djegie flamuri etj erdhi tek une se kam kerkuar 5 yje dhe fedele USA gjithe boten Invan Adzic te gjitha vidio foto spiunit serbe faqen President Barak OBAMA,kjo eshte qeverisje ruso serbe arabi saudite gjithe shtetet qe nuk votuan Kosoven jane mafie lidhur qeverise ,flm

Pas