Kronikë

Përplasje për paratë, shqiptari qëllon 3 herë me armë bashkatdhetarin në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:49 - 27/06/22 |
Opi Nion

Një sherr mes disa shtetasve shqiptarë në Itali ka agravuar deri në përdorimin e armës. Sipas mediave italiane ngjarja ka ndodhur rreth orës 7 në banesat publike në via Stella Sirio, në një lagje të Bibiones, në Itali.

Sipas një rikonstruksioni fillestar të ngjarjes janë përfshirë në konflikt tre shqiptarë. Njëri prej tyre, i armatosur me pistoletë, i ka rënë ziles së derës së bashkatdhetarit të tij që jeton në një apartament në banesën publike në Via della Vega. 55-vjeçari i armatosur me banim në Bevazzana, dyshohet se ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar tre herë në drejtim të bashkatdhetarit të tij, ndërsa një tjetër shqiptar ishte me të.

Në vendngjarje mbërritën karabinierët nga stacioni lokal me marshallin Pietro Gaddeo dhe ambulanca për t’i dhënë ndihmën e parë të plagosurit. Ai është dërguar në spitalin e Mestres ku ndodhet në gjendje të rëndë.

Sipas thashethemeve, treshja e kolegëve, të gjithë të punësuar si kopshtarë në një agjenci në Bibione, nuk kanë shkuar mirë për shkak të problemeve me paratë. Vijojnë hetimet për ngjarjen.

Pas