InstaBIZ

Përplasje e re mes vipash, Olti Curri nxjerr zbuluar Gjikon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:21 - 10/10/18 |
el ida

Me këngën e tij “Si Bugatti”, Gjiko prezantoi dhe sfidën e rradhës së kërcimit. Sfida u përqafua menjëherë jo vetëm nga fansat e tij, por edhe personazhet publike. Gjiko hapi dasmën së bashku me bashkëshorten me sfidën e “Gjiko Challenge”.

Ky kërcim, është vënë nën lupën e blogerit Olti Curri, ditën e sotme, i cili akuzon reperin se nuk është ide e tij origjinale. Oltit iu duk shumë e dyshimtë, që kjo sfidë u përhap edhe jashtë kufijve të Shqipërisë.

Sipas tij, reperi shqiptar e ka kopjuar kërcimin nga këngëtari  Plies, i cili performon këtë kërcim në këngën “Rock” që është publikuar në dhjetor të 2017.

Ndërkohë që Gjiko, shfaqet në gusht të vitit 2018 me këtë kërcim.

Presim reagimin e Gjikos, por shpresojmë që personazhet do të kenë përplasje virtuale mes tyre.

Pas