Kryesore

Përplasja Basha-Berisha, Rama citon thënien:Brenda kanë qenë gjithnjë dy të marrë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:14 - 13/12/21 |
Opi Nion

Teksa në PD vijon përplasja Basha-Berisha, kryeminsitri Edi Rama duke se ka zgjedhur ta komentojë këtë situatë nëpërmjet një thënieje të Samuel Beckett.

Në thënien e postuar nga Rama në “Facebook” shkruan;  “Sipas meje aty brenda kanë qenë gjithnjë dy të marrë, njeri që nuk do asgjë më shumë se sa të rrijë aty ku është dhe tjetri që e gënjen mendja se jeta e tij, pak më tutje, do të bëhet njëçikë më pak e hidhur”.

Kujtojmë se ditën e stome, ish-kryeministri Sali Berisha mbajti takim brenda selisë, nga ana tjetër Lulzim Basha pas përfundimit të takimit të ish-kryeministrit Berisha, zhvilloi një konferencë ku pati tona të ashpra ndaj Berishës, ndërsa e akuzoi se është bërë oksigjen i kryeministrit Rama./Opinion.al

Pas