Kronikë

Përplaset nga makina teksa po lëvizte me biçikletë, vdes 61-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:44 - 19/10/21 |
Opi Nion

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në aksin rrugor Shkodër-Koplik. Mjeti tip “Mercedes Vito”, me drejtues shtetasin N. G., 54 vjeç, ka aksidentuar një 61-vjeçar që po lëvizte me biçikletë.

Si pasojë e përplasjes 61 vjeçari ka ndërruar jetë. Sakaq, shtetasi N.G, drejtues i mjetit “Mercedes Vito” është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtjeshme.

“Rreth orës 06:30, në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në vendin e quajtur Gruemirë Çezme, mjeti tip “Mercedes Vito”, me drejtues shtetasin N. G., 54 vjeç, ka aksidentuar një biçikletë që drejtohej nga shtetasi I. H., 61 vjeç, i cili si pasojë e përplasjes 61 vjeçari ka ndërruar jetë. Shtetasi N.G, është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtjeshme”, njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit./Opinion.al

Pas