Bota

Përplasen në ajër dy helikopterë, 4 viktimaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:52 - 02/01/23 |
Opi Nion

Dy helikopterë u përplasën në ajër mbi një atraksion të njohur turistik në rajonin e Bregut të Artë të Australisë sot, të hënën 2 janar.

Nga përplasja humbën jetën katër persona dhe u plagosën rëndë tre të tjerë, thanë autoritetet. Shërbimet e urgjencës u thirrën në vendngjarje, pranë parkut tematik Sea World, rreth orës 14:00 me orën lokale, u tha gazetarëve mbikëqyrësi i policisë së Queensland, Gary Ëorrell. Sipas tij, pas përplasjes dy helikopterët kanë bërë ulje emergjente.

Si pasojë e kësaj sot kanë humbur jetën katër persona”, tha ai.

Agjencia Australiane e Sigurisë së Transportit ka njoftuar se ka nisur një hetim për shkakun e aksidentit./Opinion.al

Pas