Kronikë

Përplasen dy makina në Fushë-Krujë, plagosen 4 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 26/04/22 |
Opi Nion

Një tjetër aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë. Policia ka informuar se aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Fushë Krujë-Ura e Gjolës, ku dy automjete janë përplasur me njëri tjetrin.

Mësohet se si pasojë e aksidentit kanë mbetur të lënduar dy drejtuesit e automjeteve dhe dy pasagjerët, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Rreth orës 07:50, në aksin rrugor Fushë Krujë-Ura e Gjolës, një automjet me drejtues shtetasin B. L., është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin G. Ll. Si pasojë e përplasjes janë lënduar të dy drejtuesit e automjeteve dhe pasagjeret B. K., dhe K. L., të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”,-njofton policia./Opinion.al

Pas