Aktualitet

Përplasen dy automjete në Has, humb jetën 6 vjeçarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:53 - 07/09/18 |
b.f

Një fëmijë 6 vjeçe ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor në aksin Krumë-Qafë Prush.

Ngjarja ndodhi kur dy mjete janë përplasur midis tyre, me drejtues shtetasit H.F., rreth 42 vjeç, banues në Krumë, Has dhe T.K., rreth 53 vjeç, banues në Kosovë.

Shtetasi H.F., udhëtonte së bashku me familjen, ku si pasojë e përplasjes ka humbur jetën e bija e tij e mitur, M.F., 6 vjeçe

Në vendin e ngjarjes ndodhen shërbimet e policisë rrugore dhe grupi hetimor ku po punojnë për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Pas