Sport

Përmbytjet/ FSHF merr vendimin për ndeshjet e Kategorinë së I dhe të II


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 11/01/21 |
Doriana Çepunaj

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur ditën e sotme shtyrjen e rifillimit të aktivitetit për Kategorinë e Parë dhe Kategorinë e Dytë.

Shkak për marrjen e këtij vendimi janë kushtet  e vështira atmosferike që kanë krijuar problematika të mëdha në infrastrukturën e stadiumeve.

Federata, duke parë këtë gjendje, njofton se është shtyrë me afat të papërcaktuar rinisja e Kategorisë së Parë dhe të Dytë. Klubet do njoftohen në një moment të dytë për rinisjen.

Vendimi qarkullues i KE-së i është komunikuar Sektorit të Garave në FSHF, që menjëherë ka bërë njoftimin e klubeve të Kategorisë së Parë dhe Kategorisë së Dytë për shtyrjen e javës së ardhshme të aktivitetit. Situata është në monitorim të vazhdueshëm dhe klubet do të njoftohen në një moment të dytë në lidhje me rifillimin e aktivitetit”, njofton FSHF./Opinion.al

Pas