Aktualitet

Përjashtimi nga PS i Gjetanit, Spiropali: Vendimi s’është kompetencë e Kryesisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:52 - 08/09/18 |
b.f

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama deklaroi live nga Asambleja Kombëtare se deputeti socialist për Kurbinin Gjetan Gjetani duhej të përjashtohej nga grupi parlamentar, vjen reagimi nga sekretarja për bashkëqeverisjen dhe aleancën, Elisa Spiropali.

Në një prononcim për gazetarët para nisjes së Kryesisë së PS ajo deklaroi se përjashtimi nuk është kompetencë e Kryesisë.

“Vendimi nuk është kompetencën e Kryesisë. U diskutua dje në Asamble dhe ajo çështje u mbyll aty. Ajo që vlen të thuhet sot është se kemi një PS dhe një grup parlamentar që janë kompakt sa i takon vizionit”, tha ajo.

 

Pas