Politikë

Përjashtimi i Dritan Lelit, Rama tregon mesazhin që iu dërgoi socialistëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:38 - 11/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka komentuar përjashtimin e kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli, nga fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të  25 prillit.

Rama tha në një intervistë për “News24”, se nuk i ka dërguar letër Leli, por u ka dërguar vetëm një mesazh drejtuesve të PS në Vlorë.

kryeministri thotë se krybashkiaku i Vlorës refuzoi të ishte pjesë e skuadrës për zgjedhjet e ardhshme, dhe për këtë arsye, sipas tij, skuadra do të fitojë pa Dritan Lelin.

 “S’ka ndodhur asgjë, unë i kam kërkuar të përfshihet në skuadrën e Vlorës, ai ka refuzuar, dhe kaq. Nuk ka pasur asnjë letër dërguar nga unë dhe lexuar nga Damiani, ka qenë një mesazh që unë kam cuar, se nuk isha dot i pranishëm dje. Shumë i thjeshtë, shumë i shkurtër, pa asnjë ekuivok, që përderisa Dritan Leli refuzoi të ishte pjesë e skuadrës, skuadra do të fitojë pa Dritan Lelin, kaq. Kush nuk është gati për t’i dhënë skuadrës, nuk ka pse të jetë në skuadër. Kaq e thjeshtë është. Është shumë e rëndësishme për Vlorën dhe gjithë Shqipërisë që ministrja e Energjisë është në udhëtim, ku nesër do të firmosë memorandumin me palën amerikane për investimin në transformimin e TEC të Vlorës”, tha Rama./ Opinion.al

Pas