Aktualitet

Përgjimi i Artan Lames, reagon Meta: Drejtësia të nisë menjëherë hetimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:04 - 20/04/21 |
Opi Nion

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas publikimit të përgjimeve nga gazetari  Artan Hoxha lidhur me Drejtori i Kadastrës, Artan Lame.

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në “Facebook” Meta e cilëson tronditës audio-përgjimin e Lames. Teksa sipas tij, provon se për “Rilindjen” shqiptarët janë “mish për top”, ndërsa i bën thirrje drejtësisë “të zgjohet dhe të nisë menjëherë hetimet për këtë skandal të rëndë”.

Kujtojmë që në audiopërgjim ndër të tjera dëgjohet Lame të thotë se “nga 170 mijë dosje legalizimesh, vetëm 60 mijë bëhen, kurse për mbi 100 mijë të tjerë situata duhet mbajtur varur”.

Reagimi i Metës:

Një audio-përgjim tronditës, që provon se për “Rilindjen” shqiptarët janë “mish për top”, ndërsa zyrat e shtetit, që paguhen me taksat tona, janë kthyer në strofulla të fuksave, banditëve, të korruptuarve, shkelësve të ligjit dhe “taksidarëve” të biznesit kriminal të votës.
Pres nga Drejtësia të zgjohet dhe të nisë menjëherë hetimet për këtë skandal të rëndë, që meriton ndëshkim.
I bëj thirrje Policisë së Shtetit, të bëjë kujdes dhe të ndalë përpjekjet për manipulimin e provave të flagrancës të krimit zgjedhor.
Mos e detyroni popullin të arrestojë të paudhët!/Opinion.al

Pas