Aktualitet

Përfundon takimi Rama-Meta tek vila 30, Tahiri ikën para


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:07 - 06/11/15 |
b.f

TIRANE- Sapo ka përfunduar takimi i Kryeministrit Rama dhe Kryeparlamentarit Meta tek vila nr.30. Në këtë takim kanë marrë pjesë disa prej ministrave dhe kryetarët e grupit. Ndërkohë ministri Saimir Tahiri është larguar përpara përfundimit të takimit. Sipas burimeve, largimi i tahirit ka qenë për shkak të axhendës pasi në 12:00 ai pret në takim homologun gjerman.

Sakaq përsa i përket takimit tek vila 30, mësojnë se me Ramën dhe Metën ishin në takim, Arben Ahmetaj, Shkëlqim Cani, Gramoz Ruci, Petrit Vasili dhe Edmond Haxhinasto.

Në përfundim i vetmi që u ndal para medias ishte ministri Ahmetaj i cili tha se takimi u përqendrua tek reformat për mirëqeverisje. I pyetur për takst tha se “në 2015 nuk do të ketë rritje, por ulje taksash”. Sipas Ahmetajt do të lehtësohet bujqësia dhe turizmi.

http://opinion.al/rama-meta-takim-koke-me-koke-tek-vila-31/

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Nje krieminister eshte si sindroma e “babait” te shtepise qe cdo dite ngrihet ne mengjes per nje motiv we qe te kryeje te gjitha detyrat e punet dhe beje gjithca per te permisuar jeten ekonomike social etj etj e Jo te akuzohet perdite igjithe stafi itij per lloj aferash droge tenderash pirje droge santashe ndryshe me the ne shprehjen cigane baba ha mish pule na flejme ne dyrrasa

Pas