Aktualitet

Përfshihet nga zjarri këneta e Tales në LezhëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 18/06/22 |
Opi Nion

Një tjetër vatër zjarri është regjistruar në vendin tonë. Flakët e përmasave te mëdha kanë përfshire zonën e kënetës pranë bregdetit të Talës në Lezhë.

Flaket janë shfaqur rreth orës 17:00 dhe favorizuar dhe nga era janë përhapur ne një sipërfaqe të madhe, duke vënë në rrezik dhe bizneset në bregdet. Dy automjete zjarrfikëse po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Pas