Kronikë

Përfshihet nga zjarri çerdhja në Fier, evakuohen fëmijët, pamje nga vendngjarja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 09/12/21 |
Opi Nion

Një çerdhe është përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të hëne në qytetin e Fierit.

Tv klan raporton se zjarri ra në çerdhen numër 4, në lagjen 15 Tetori të këtij qyteti, e cila frekuentohet nga  33 fëmijë.

Mësohet se janë evakuuar fëmijët dhe fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërkohë për të bërë të mundur neutralizimin e flakëve në vendin e ngjarjes ka shkuar shërbimet zjarrfikëse dhe policia.

Shkak për rënien e zjarrit është bërë një shkëndije elektrike tek kutia e limitatorit. Dyshohet paraprakisht se kjo shkëndijë elektrike mund të ketë ndodhur për shkak të ndezjes së pajisjeve ngrohëse, por edhe nga amortizimi i godinës.

Policia po vijon hetimet për të zbardhur rrethanat e ngjarjes./Opinion.al

Pas