Kronikë

Përfshihet nga flakët sipërfaqja me ullinj në Fier, zjarrfikëset në terren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:01 - 08/09/21 |
Opi Nion

Një sipërfaqe me ullinj është përfshirë nga flakët në zonën e Levanit në Fier ditën e sotme.

Mësohet se zjarri ka përfshirë ferra shkurre, por edhe ullinj shumë vjeçar të mbjellë nga fermerë të zonës. Për shkak të përhapjes së zjarrit më shpejtësi është kërkuar ndihma e forcave zjarrfikëse të Patosit dhe Roskovecit.

Nga ana tjetër forcat zjarrfikëse të Fierit kanë shkuar që në momentet e para në vendin e ngjarjes dhe po punojnë me të gjitha mjetet për shuarjen e flakëve.

Pas