Kronikë

Përdhunuan 15-vjeçaren, prokuroria kërkon 46.8 vite burg për 5 të rinjtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 28/05/22 |
Opi Nion

Prokuroria e Lezhës ka kërkuar 46.8 vite burg për 5 personat e akuzuar për përdhunimi e një 15-vjeçareje në fshatin Tarazh të Mirditës.

Prokurori i çështjes Ylli Pjeternikaj ka kërkuar dënimin me nga 15 vite burg për shtatasit Artan Kaçorri, Albert Molla, Ermal Tarazhi dhe Nikë Lleshi si dhe 10 vite burg për shtetasin me iniciale A.GJ. Por duke qenë se ju është pranuar gjykimi i shkurtuar të akuzuarve ju zbritet 1 e 3 e dënimit.

Nga hetimet e kryera organi i akuzës ka dalë në konkluzionin se 5 përsonat kanë konsumuar elementë të vepres penale “Marrëdhenie seksuale me dhunë, me të mitur të moshës 14-18-vjeç”.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Tarazh të Mirditës dhe tronditi mbarë opinionin publik si dhe u shoqërua me protesta në disa qytete të Shqipërisë.

Pas