Sport

Përballja Islandë-Shqipëri, publikohen formacionetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:45 - 06/06/22 |
Opi Nion

Në orën 20:45 pritet të startojë përballja mes Islandës dhe Shqipërisë. Kjo ndeshje do të hap rrugëtimin e kuqezinjve në Ligën e Kombeve.

Pas përjashtimit të Rusisë, kuqezinjtë luajnë sfidën e parë ndaj nordikëve në fushën e këtyre të fundit dhe me një fitore mund të marrin që sot vendin e parë në grup.

Trajneri i islandezëve, Arnar Por Viarsson dhe i kuqezinjve, Edi Reja kanë vendosur për formacionet zyrtare.

Në sulm do të jetë dyshja Seferi-Çikalleshi, me sulmuesin e Tiranës që do ta nisë kështu si titullar.

Sa i përket pjesës tjetër të skuadrës, Reja nuk ka bërë lëvizje të mëdha, me Çekiçin që merr vendin e Bares në mesfushë, ndërsa Balliu do të luajë djathtas e Hysaj në të majtë të prapavijës.

Pas