Kryesore

Berisha:Disa shtetet presin nga Shqipëria… Felaj: S’është çështje për procedurëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:00 - 06/06/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën nga vendi për të folur në lidhje me marrëveshjet e ekstradimit të Shqipërisë me disa shtete të tjera.

Sipas tij, disa vende po presin nga Shqipëria marrëveshjen e ekstradimit.

‘’Prej kohësh vendet e Beneluksit presin nga Shqipëria marrëveshjen e ekstradimit dhe Shqipëria nuk u përgjigjet këtyre vendeve, Belgjikës dhe vendeve të tjera për të firmosur në kohë’’,-u shpreh Berisha.

Ndërsa Felaj i ka ndërprerë fjalën duke i thënë Berishës se kjo nuk është çështje për procedurë.

‘’A mund ta trajtoni në kohën tuaj të fjalës sepse kjo nuk është çështje për procedurë. Ju lutem kur të merrni fjalën nuk do ju ndërhyjë askush. Nuk mund të shfrytëzoni një kohë për procedurë për këtë çështje’’,-tha Felaj.

Pas