Kryesore

Berisha: 6 ministra dhe shumë deputetë të PS kandidatë për ekstradimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:41 - 06/06/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të tjera ndaj qeverisë së Ramës, ku nga Kuvendi i Shqipërisë tha se 6 ministra dhe shumë deputetë janë kandidatë për ekstradim.

Berisha tha se qeveria nuk e sjell në Kuvend marrëveshjen e ekstradimit me vendet e Beneluksit, pasi sipas tij, ka frikë.

Denoncoj qeverinë, e cila nuk sjell në Parlament marrëveshjet e ekstradimit me vendet e Beneluxit. Këtë se bën për faktin e vetëm se të paktën 6 ministra dhe shumë deputetë, janë kandidatë për ekstradime”,-tha Berisha./Opinion.al

 

Pas