Sociale

Pensionet në shtëpi, Posta Shqiptare vë 4 numra të rinj në dispozicion


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:53 - 17/03/20 |
el ida

Në kuadër të parandalimit të përhapjes së koronavirusit veçanërisht te moshat e mëdha, autoritetet shtetërore kanë vendosur shpërndarjen e pensioneve në adresë.

Kështu,  Posta Shqiptare ka publikuar 4 numra të rinj celulari për të gjithë pensionistët që duan të marrin pensionin në shtëpi, por edhe për çdo qytetarë që ka ndonjë paqartësi.

Këto numra do të jenë në dispozicion nga ora 08:00-16:30.

“Me qëllim menaxhimin e fluksit të telefonatave të ardhura për shpërndarjen e pensioneve në adresë, si dhe për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari, Posta Shqiptare vë në dispozicion të qytetarëve të Qarkut Tiranë edhe 4 numra të tjerë telefoni:

0683446821
0683446820
0683446818
0683446817

Të gjithë qytetarët mund të na kontaktojnë çdo ditë nga ora 08:00-16:30”, njofton Posta./Opinion.al

Pas