Kryesore

Koronavirusi shtyn Kampionatin Europian 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 17/03/20 |
el ida

Kampionati Europian i programuar për t’u zhvilluar këtë verë do të shtyhet për vitin 2021.

Vendimi u njoftua nga Federata Norvegjeze e Futbollit dhe u mor nga UEFA për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Federata Norvegjeze thotë se turneu është shtyrë në periudhën 11 qershor-11 korrik të vitit të ardhshëm.

Europiani duhet të zhvillohej në 12 qershor-12 korrik të këtij viti, në 12 qytete të ndryshme në të gjithë Europën, që tashmë është shpallur epiqendra e pandemisë së koronavirusit.

Ky hap vjen pasi UEFA, pezulloi në fundjavë dhe të gjitha ndeshjet e vlefshme për Champions League dhe Europa League./Opinion.al

Pas