Kryesore

PD: Reagimet e ministrave teatër me aktor Dritan Dajtin dhe regjizor Ramën


               Publikuar në : 17:06 - 10/02/19 |
b.f

Partia Demokratike ka reaguar sot pas deklaratave të dy ministrave Gjonaj dhe Lleshaj, në lidhje me vendimin që gjykata mori për Dritan Dajtin. PD i konsideroi qëndrimet e ministrave “pjesë të një teatri kriminal me aktor Dritan Dajtin dhe regjisor Edi Ramën”.

Sipas selisë blu, vrasësi i 4 dëshmorëve të Atdheut, është praktikisht i liruar nga “drejtësia e re e Edi Ramës”.

Partia Demokratike tha se Rama kishte nën kontroll Gjykatën e Lartë kur ajo zhvlerësoi dënimin me burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin, duke i hapur kështu rrugë vendimit skandaloz.

Sipas demokratëve, ministrja e Drejtësisë duhet t’i kërkojë prokurorisë të zbardhë përgjimet e Dritan Dajtit nga burgu, dhe t’u  thotë shqiptarëve me kë komunikon ai, kë shantazhon dhe kush i ka dalë garant për lirimin e shpejtë./Tv Klan

Pas