Politikë

PD paralajmëron Pjetrin:A të kujton gjë 27 Janari 2003, deri nesër ke kohë


               Publikuar në : 16:19 - 12/08/19 |
el ida

Dega e Partisë Demokratike në Shkodëri, i është përgjigjur kryebashkiakut të ri, Valdrin Pjetri, i cili tha sot se 4-5 persona po shpërndajnë trakte për të larguar vëmendjen nga abuzimet shumë-vjeçare të bëra në bashkinë e këtij qyteti.

PD i ka bërë thirrje Pjetrit të mos shqetësohet nga reagimet e qytetarëve, por nga ato të ligjzbatuesve italianë, që provojnë se je i dënuar për trafik droge.

PD e pyet Pjetrin nëse i kujton gjë data 27 Janar 2003, ndërsa e paralajmërojnë se nesër shqiptarët do kenë mundësi të shikojnë me letra dhe jo trakte se çfarë është kjo datë.

Reagimi i PD, dega Shkodër

Trafikanti i Ramës në Shkodër qenka shqetësuar nga reagimi i qytetarëve të ndershëm të Shkodrës, që nuk pranojnë që qyteti të jetë peng i trafikantëve të drogës dhe përfaqësuesve të krimit të organizuar. Mos u shqetëso nga letrat e reagimit qytetarë, që me urdhër të Edi Ramës i quan trakte. Ato nuk të cojnë në burg!

Shqetësohu nga letrat e autoriteteve ligjzbatuese italiane, QË NUK JANË TRAKTE dhe që provojnë se je një person i dënuar për trafik drogë. Këto letra të ndalojnë të uzurposh zyrën e Kryetarit të Bashkisë Shkodër, të cojnë në burg për fallsifikimin e Formularit të Dekriminalizimit dhe të bëjnë subjekt të menjëhershëm të ligjit Antimafia! Në këtë të fundit nuk të ndihmon dot as Edi Rama, as Tom Doshi, as babai dhe as vëllai.

E kot të të ripyesim a të kujton gjë data 27 Janar 2003, sepse e kemi të qartë që të ka marrë peng Edi Rama dhe nuk të lejon ta kujtosh. E kot të presim për një përgjigje, sepse ti ke vendosur të mashtrosh dhe të fshihesh nga e vërteta njëlloj si Elvis Rroshi i Kavajës!
Prandaj nesër shqiptarët do kenë mundësi të shikojnë me letra (dhe jo trakte) se çfarë është për përfaqësuesin politik të Edi Ramës në Qarkun Shkodër data 27 Janar 2003. Deri nesër ke kohë për të ëndërruar përralla me qentë e karvanët, që po të cojnë përpara, drejt greminës!

Pas