Kryesore

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, tërhiqet nga gara Ferdinant Xhaferaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:45 - 30/08/21 |
Opi Nion

Pasditen e sotme do të mblidhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, për të zgjedhur ekipin e ri.

Nga fleta e votimit të siguruar nga News24, është hequr emri i kreu të PD-së në Durrës, Ferdinant Xhaferaj, i cili ka lajmëruar që një natë më parë se nuk ka ndërmend që të garojë, duke u tërhequr nga procesi.

Ndërkohë, që një ditë më parë BalkanWeb zbardhi edhe disa nga emrat që Lulzim Basha iu ka besuar poste të rëndësishme.

RENDI I DITËS
1. Konstituimi i Këshillit të ri Kombëtar dhe zgjedhja e Kryetarit të Këshillit Kombëtar.
2. Zgjedhja e Kryesisë dhe Sekretariatit të Partisë; e Kryetarit të Komisionit të Apelimit, Integritetit dhe Etikës; e Komisionit Zgjedhor; dhe të Bordit Financiar të Partisë.
3. Njoftimi i përbërjes së Kryesisë së Grupit Parlamentar të PD.
4. Caktimi i drejtuesve te Departamenteve të Këshillit Kombëtar.

Pas