Aktualitet

PD dhe PS: Do i propozojmë Kuvendit shtyrjen me 6 muaj të afatit të “Zgjedhores”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:13 - 06/09/22 |
Opi Nion

Në mbledhjen e sotme, deputetët kanë rënë dakord që t’i propozojnë Kuvendit, shtyrjen me 6 muaj të afatit të Komisonit të Reformës Zgjedhore.

Mësohet se sipas propozimit mandati do të shtyhet deri në 10 mars të vitit 2023.

Ndërkaq, vendimi që u miratua ditën e sotme do të kalojë në seancë plenare për miratim përfundimtar.

Po ashtu në mbledhjen e sotme janë caktuar dhe pesë ekspertët e Komisionit të Reformës Zgjedhore, të cilët janë  janë Eridian Salianji, Viktor Gumi Indrit Sefa, Silva Caka dhe Arian Madhi. Ekspertët do të japin mendimin e tyre mbi Kodin e ri Zgjedhor./Opinion.al

Pas