Aktualitet

Pas votimit të qeverisë, Kim takon Lindita Nikollën në Kryesinë e Kuvendit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 17/09/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka mbërritur para pak minutash në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë.

Mësohet se ambasadorja amerikane Kim po zhvillon një takim me kryetaren e parlamentit Lindita Nikolla.

Bëhet me dije se takimi vjen pak orë pas votimit të qeverisë “Rama 3” nga Kuvendi. Seanca maratonë zgjati rreth 20 orë dhe në fund, mëngjesin e sotëm qeveria u votua me 77 vota.

Pas