Aktualitet

“Sabrinën e vrau i ati”,babai pas letrës së Eltonit:Sa hyri në banesë ai..


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:46 - 17/09/21 |
Opi Nion

Babai i Sabrina Begajt ka reaguar pas letrës së publikuar në media, ditën e djeshme ku Elton Metaj akuzonte babanë e ish-bashkëshortes së tij, 23-vjeçaren Sabrina Bengaj, për vrasjen e kësaj të fundit.

Në news 24, Partizan Bengaj shkruan se gjithçka që Metaj ka shkruar në letër është gënjeshtër, duke shtuar se as ai dhe as askush nuk mund ta njollosë vajzën e tij.

“Të gjitha që thonë, si ai, edhe prindërit e tij, janë gënjeshtra. Ai plehra e mbante mbiemrin tonë se iku në Greqi. Gjithçka që ka shkruar në letër është mashtrim. Absolutisht s’e kam kërcënuar kurrë atë. Por, më mashtrues se Eltoni, është avokati i tij. Do ta denoncojmë se shpalli një letër të tillë, avokat pa pikë dinjiteti. Sabrina nuk ka pasur asnjë lloj marrëdhënie. Për këtë mbaj përgjegjësi penale dhe shkoj unë në burg, po këta janë plehra. Këta lloj plehrash nuk e njollosin dot fëmijën tim”, tha babai i Sabrinës.

Më tej ai theksoi se Eltoni e shkrepi armën teksa vajza ishte duke ngrënë. “Ata janë mashtrues si familje. Është turp që unë të flas, dihet publikisht që sa hyri në banesë, shkrepi armën direkt, teksa vajza ishte duke ngrënë bukë. Nuk mund të ma zërë goja atë lloj plehre”.

Pas