Aktualitet

Pas takimit me Vuçiç, Rama shijon pamjen nga kulla e Beogradit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:08 - 03/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është takuar mbrëmjen e sotme me Presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, kryeministrin e Malit të Zi, Zdravko Krivokapić dhe zëvendëskryemnistrin e Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov. Rama ndodhet në Beograd në kudër të takimeve për nismën “Ballkani i Hapur”, ku dhe ka shijuar nga kulla pamjen e kryeqytetit serb.

Sipas axhendës, të enjten do të ketë takime të Ramës, Vuçiç dhe Dimitrov me përfaqësues të biznesit, më pas me përfaqësues të Këshillit Atlantik dhe në fund zyrtarët e lartë do të kenë edhe një konferencë të përbashkët për shtyp.

“Ballkani i Hapur” është mbështetur nga Rama, Vuçiç dhe Zaev, por pas dorëheqjes së këtij të fundit nuk dihet se çfarë fati do ketë pasi opozita në Maqedoninë e Veriut e ka kundërshtuar./ Opinion.al

Pas