Politikë

“Ballkani i Hapur”, publikohet fotoja e darkës së Ramës me Vuçiç


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:07 - 03/11/21 |
Opi Nion

Është publikuar fotoja e darkës e kryeministrit Edi Rama në Beograd me presidentin Aleksandër Vuçiç, kryeministrin e Malit të Zi, Zdravko Krivokapić dhe zëvendëskryemnistrin e Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov.

Në foto shihet Rama dhe liderët e tjerë duke darkuar në një restorant luksoz. Kreu i qeverisë ndodhet në Serbi në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”. Kjo nismë është kritikuar sërish nga Kosova, e cila e cilëson si pa vizion.

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapić është shprehur se “Ballkani i Hapur” nuk ka ndodnjë ndryshim nga procesi i Berlinit./Opinion.al

Pas