Kronikë

Pas sherrit, 64-vjeçari tenton të godasë me sëpatë…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:10 - 11/10/19 |
Al Do

Konflikti mes dy personave në Kavajë mund të kishte patur pasoja fatale. Policia ka parandaluar një ngjarje kriminale ku një person ka tentuar të godasë me sëpatë një 68 vjeçar

Policia njofton se në Golem, një person me iniciale D.F, 64 vjeç “ka kanosur dhe më pas ka tentuar të godasë me sëpatë shtetasin M. K., 68 vjeç, por është neutralizuar dhe është arrestuar në flagrancë, falë ndërhyrjes së menjëhershme të shërbimeve të Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Kavajë”

Janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale sëpata që ai përdori për kanosje.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme procedurale Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, për veprat penale “Kansoja” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”. /Opinion.al

Pas