Sport

Pas pak Shqipëri-Izrael, ja formacioni zyrtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:43 - 14/10/18 |
b.f

Në orën 20:45, Shqipëria ka përballjen e rëndësishme me Izraelin në stadiumin e qytetit Be’er Sheva. Edhe pse hermetik në përgatitje, formacioni, me të cilin mund të zbresin në fushë kuqezinjtë e trajnerit Christian Panucci, pritet të jetë i bazuar në skemën 3-5-2.

Formacioni: Në portë Strakosha; Në mbrojtje Hysaj, Mavraj dhe Gjimshiti; Mesfusha formohet nga Binaku, Basha, Xhaka, Memushaj dhe Uzuni, ndërsa në sulm do të jenë Grezda dhe Balaj.

Pas