Sport

Izraeli shënon golin e parë, Shqipëria në disavantazh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:56 - 14/10/18 |
b.f

Izraelitët kanë shënuar golin e parë në portën e Strakoshës. Në 8 minutat e para të ndeshjes, Shqipëria është në disavantazh. Goli nga Hemed në minutën e 8′

KOMENTI LIVE

8’ Top i gjatë nga portieri, dyshja e qendrës së mbrojtjes nuk ka mendjen, dhe përfiton Hemed, i vetëm me Strakoshën.

7’ Goditje me kokë e Uzunit, por portieri bën mrekullinë.

7’ Goditja e parë nga këndi për Shqipërinë.

4’ Grezda nis një harkim për Uzunin pas futet në qendër, por pozicion i parregullt i beratasit.

3’ Top i humbur nga Basha në mesfushë, por është Mavraj ai që mbyll menjëherë rrezikun.

Formacionet:

Izraeli: Harush, Dasa, Naço, Kajal, Perez, Dabur, Hemed, Jeini, Tuatha, Ben Harush, Tibi
Trajner. Andi Hercog

Shqipëria: Strakosha, Hysaj, Gjimshiti, Mavraj, Binaku, Xhaka, Memushaj, Basha, Uzuni, Grezda, Balaj.
Trajner. Kristian Panuçi

Pas