Kronikë

Pas konfliktit, i riu nga Elbasani nxjerr armën dhe…


               Publikuar në : 09:23 - 21/05/19 |
Opi Nion

Një konflikt i cili mund të kishte pasoja të rënda është mundur të parandalohet nga policia.

Mësohet se gjatë një konfliktit një 25 vjeçar ka nxjerr armën dhe ka kërcënuar të riun e identifikuar me inicialet F.C.

Në prangat e policisë ra  25-vjeçari dhe dy persona të tjerë, të cilët akuzohen për moskallëzim krimi.

Njoftimi

Policia e Elbasanit ka marrë njoftimin se në fshatin Bradashesh të Elbasanit po ndodh një konflikt ku njëri prej tyre ka dhe armë zjarri.

Vlerësimi i situatës dhe reagimi në kohë i shërbimeve të policisë bëri të mundur parandalimin e përshkallëzimit të konfliktit, ku njëri prej shtetaseve të përfshirë në konflikt po kanoste me armë zjarri një shtetas tjetër.

Gjatë ndërhyrjes për parandalimin e konfliktit , Policia kapi në flagrancë me armë zjarri pistoletë shtetasin S.Ll., 25 vjeç, banues në Elbasan, i cili gjatë një konflikti për motive të dobëta ka kanosur me armë zjarrit shtetasin F.C.

Ne cilësinë e provës materiale është sekuestruar një armë zjarri tip Zastava me 5 fishekë.

Gjithashtu janë arrestuar edhe shtetasit E.Q , 22 vjeç, dhe F.B., 53 vjeç, të dy banues në Elbasan, për veprën penale moskallëzim i krimit.

Materialet iu kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprat penale te ““Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armeve luftarake”, “Kanosje” në ngarkim të shtetasit S.LL, si dhe për veprën penale “Moskallëzimi i krimi” , në ngarkim të shtetaseve E.Q dhe F.B./ Opinion.al E.Xh.

Pas