Sociale

Pas eksperimentit në Sarandë, habit edhe Ujësjellësi i Vlorës: Njeriu mund të rrijë pa ujë edhe 7 ditë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:21 - 09/09/18 |
b.f

A ju kujtohet ai drejtori i Ujësjellësit të Sarandës që disa muaj më parë doli me zë dhe me figurë dhe pranoi që u kishte hequr ujin tri ditë qytetarëve të tij për të parë nëse kishte ankesa dhe i kishte rezultuar që asnjëri nuk kishte hapur gojë.

Një provë të tillë duket se do të bëjë edhe Ujësjellës Kanalizime SH. A në Vlorë, e cila ka menduar që jo tri ditë por 7 ditë mund të jetojnë njerëzit pa ujë.

Dhe këtë zbulim e ka postuar në formën e apostulatit në profilin në fcb të Ujësjellës Kanalizime SH. A Vlorë, ku shkruhet “Njeriu pa ujë mund të qëndrojë deri në 7 ditë. Për krahasim pa ushqim mund të jetojmë deri në një muaj”.

Dhe të mendosh që kjo nuk është një faqe apostulatesh, por e shërbimit publik ku po të shikosh më vëmendje më poshtë janë të postuara edhe punët e Ujësjellësit të Vlorës.

Pas