Kronikë

Pas 7 orësh, 58-vjeçari nga Kuçova zbret nga kulla e pusit të naftës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:50 - 28/06/21 |
Opi Nion

58-vjeçarit nga Kuçova, i cili qëndroi 7 orë në kullën e pusit të naftës ka vendosur t’i jap fund rezistencës.

Kujtojmë se Nikollaq Bushi, hipi sot në orën 10:00 në një nga kullat e puseve të naftës, ndërsa kërcënonte se do të hidhej prej aty.

Sipas Neës24 Bushi i ishte premtuar një punë nga bashkia Kuçovë, por prej disa muajsh nuk ka gjetur zgjidhje. Pavarësisht thirrjes së policisë për të zbritur, Bushi qëndroi në majë të kullës për disa orë. Shkak për zbritjen e 58-vjeçarit  janë bërë temperaturat e larta, pasi ai nuk mundi të reziston më gjatë dhe ka pranuar që të zbriste.

58-vjeçari pohoi se do të ngjitej sërish në ditët në vijim në kullë, nëse nuk do të punësohej në sektorin e prodhimin të naftës në Kuçovë./Opinion.al

Pas