Rajoni

COVID-19 në Greqi, 8 viktima dhe 362 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:56 - 28/06/21 |
Opi Nion

8 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Greqi. Autoritet shëndetësore në vendin fqinj, bëjnë me dije se gjatë këtij harku kohor janë shënuar dhe 362 raste të reja me COVID-19.

Numri i pacientëve të intubuar aktualisht në Itali është 215, ndërsa mosha mesatare e tyre është 67-vjeç. Gjatë 24 orëve të fundit në spitale janë shtruar 39 pacientë të rinj./ Opinion.al

Pas