Aktualitet

A i ndante Ismailaj lekët e CEZ me funksionarë të LSI?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:24 - 17/12/15 |
b.f

TIRANE- Një nga emrat përfitues, ndër të shumtit që kanë përfituar nga transaksionet e DIA-s, është edhe ai i deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Agron Çela, i cili sipas raportit të kryer nga ekspertët kontabël në Prokurorinë e Përgjithshme ka përfituar rreth 165 milion lekë të reja. Kjo pasi kompania DIA, kishte blerë disa motorë nga kompania e Çelës, në kohën kur ky I fundit nuk ishte ende deputet. Gjithashtu midis përfituesve është edhe kompania e vëllezërve Petrit dhe Vilson Ahmetaj, ky i fundit ish-kryeministër në përiudhën 1991-1992. Para të justifikuara si pagesa për material dhe projekte për DIA-n.

 

 

 

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Do pa tjeter me ja fut ne cdo menyre ilirit – rama, Po kerkon por nuk mundet akoma me ja gjet shtegun.

Pas