Kryesore

Parashikimi i motit, rriten temperaturat dhe…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 19/01/20 |
Geljano Fataj

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta të cilat do të sjellin shira të izoluara dhe afat-shkurtër në zonat Qendrore dhe Jugore.

Në zonat malore Veriore parashikohet të ketë shfaqje të reshjeve të dëborës.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por rriten në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -3°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit dhe Lezhës me 15°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar në det dallgëzimin 3 ballë./ Opinion.al

Pas