Kryesore

Tërmeti trondit sërish Greqinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:40 - 19/01/20 |
Geljano Fataj

Të tjera lëkundje sizmike janë ndjerë në shtetin grek. Sipas të dhënave sizmologjike, tërmeti u regjistrua me magnitudë 4.8 i shkallës Rihter në orën 04:52. Epiqendra ka qenë sërish në Detin Jon.

Nga lëkundjet sizmike nuk ka raportime për persona të lënduar dhe për dëme materiale.

Një ditë më parë, Greqia u godit nga një tjetër tërmet me magnitudë 4.9 i shkallës Rihter me epiqendër në Zakinthos në një thellësi 10 km nën tokë. / Opinion.al

Pas