Kryesore

Parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:25 - 25/10/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë të karakterizohet nga vranësira të cilat mundësi për reshje të pakta shiu në zonat jugore. Ndërkohë në pjesën e dytë të ditës vendi do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 18°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi, kryesisht verilindor duke sjellë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim deri në 3 ballë.

Pas